Tartu Planeerimiskonverents

Tartu Planeerimiskonverents 2020

5. novemberil 2020 toimunud VI Tartu Planeerimiskonverents „Planeerimisõigus ja ruum – 25 aastat planeerimisseadust, 100 aastat põhiseadust“ oli erakordne, sest koroonaviiruse ohu tõttu olid Tartusse kohale kutsutud vaid esinejad, kõik teised planeerimisvaldkonna huvilised said konverentsi jälgida oma kontoritest ja kodudest otseülekande vahendusel. Erakordsel aastal registreerus konverentsile ka rekordarv huvilisi – veidi üle 500!

Konverentsi salvestus on kõigile tasuta järelvaadatav Worksup keskkonnas lingiga või Worksup kodulehele sisselogides kasutades ID-koodi: PLANEERIMISKONVERENTS2020. Salvestused igast sessioonist eraldi on lingitud programmi alamlehele.

konv2020

Kellel on Eestis õigus ruumi planeerida? Millised suunised annab planeerijale väärikas vanuses põhiseadus? Milline on kohaliku omavalitsuse õigus ja vastutus planeerimisel? Mida on kaasa toonud riigi tsentraliseerimine? Milliseks võiks tulevikus kujuneda regioonitasandi planeerimine? Kas maakonna mõõtu omavalitsus on planeerijana võrreldav endise maavalitsusega? Kus asub Eesti ruumiplaneerimine Euroopa ja maailma planeerimismaastikul? Millist planeerimisharidust anname? 

Konverentsi peaesinejatena astusid kuulajate ette riigikohtunik Ivo Pilving, endine Saaremaa vallavanem Madis Kallas ja planeerija Pille Metspalu. Lisaks peaesinejatele oli konverentsi kavas kaheksa paralleelsessiooni linna- ja mereplaneerimisest tehniliste lahenduste ja keskkonnateemadeni. Konverentsi kava ja ettekannete slaidid on leitavad programmi alamlehelt.

 

Konverentsi peakorraldajateks olid Tartu Ülikool ja Eesti Planeerijate Ühing.

Konverentsi toetasid Tartu Ülikool, EL URBACT programm, Rahandusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool ja EL ESPON programm.

Info: planeerimiskonverents@ut.ee

Vaata ka üritust Facebookis