Tartu Planeerimiskonverents

Tartu Planeerimiskonverents 2018

1.-2. novembril 2018 toimunud Tartu Planeerimiskonverentsi teema  „Tõde ja õigus ruumilises planeerimises“ oli ajendatud viimaste aastate kuumadest rahvaliikumise mõõtu planeerimisvõitlustest. Nagu Andres ja Pearu omal ajal, veavad vägikaigast arendajad ja kogukonnad, kohalik võim ja riigivalitsejad. Õigust jääb eri pooltel ülegi! Tõde kipub aga pärast kohtuveskitest ja sotsiaalmeediast läbi käimist peris õhukeseks kuluma. Mida siin siis veel planeerida?

2018. aasta peaesinejaks oli Tartu ülikooli vabade kunstide professor Ilmar Raag. Teise päeva naelaks kujunes Allar Jõksi ja riigihalduse minister Janek Mäggi duett-duell teemal „Mis on kelle asi?“.

Sessioonides räägiti lisaks veel paneelelamupiirkondadest, linnade rohealadest, linnaregioonide ja merealade planeerimisest, targast linnast, arhitektuurist ja suurobjektide planeerimisest. Külakosti eeslinnade planeerimisest ja rohealadest linnas tõid kolleegid Riiast, Tamperest  ja Birminghamist, Euroopa poliitikaid ja nende mõju aitasid hinnata asjatundjad Helsingist ja Luksemburgist.

 

Toetajad: Tartu Ülikool, Rahandusministeerium, URBACT, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kultuurkapital, Eesti Maastikuarhitektide Liit

Konverentsi toimumispaik: Vanemuise 46-225, Tartu

Korraldustoimkonna nimel:

Heiki Kalberg (heiki@artes.ee), Eesti Planeerijate Ühing

Garri Raagmaa (garri@ut.ee), Tartu Ülikooli geograafia osakond