Tartu Planeerimiskonverents

Ekskursioonid

 

VABADELE KOHTADELE REGISTREERIMINE KOHAPEAL

 

1. Riia elamukvartal (Tiit Sild)

KOHAD TÄIS

 

Unikaalse arhitektuuriga Riia kvartali lugu privaatne elukeskkond, kus kohtuvad suurlinn ja aedlinn. Ekskursioonil tuleb jutuks kvartali kujunemislugu ja kasutatud hoonestuse planeerimislahendused!

Ekskursioon algab Vspaa Konverentsikeskuse eest, kust liigutakse jalgsi Riia kvartali poole 15-20 min. Ekskursioon lõpeb sihtpunktis ca 19.00 ajal.

 

2. Emajõe vasakkalda kaldakindlustus (Edgar Kaare)

Kuni 25 inimest

 

Ekskursiooni käigus külastatakse Emajõe kaldakindlustust (Atlantise ees) ning Koidula ning Jannseni mälestusväljakut. Tutvustatakse nende kahe kõrvuti asetseva projektala erinevat tekkelugu, mille tulemusel kasvasid mõlemad üheks tervikuks. Jõgi linnaruumis – ei me pääse ka seekord ohutuse alasest elavast diskussioonist. Veel vaatame selle paiga tulevikku, mis lubab aina uusi täiendusi.

Ekskursiooni kogunemine on Atlantise esisel kaldakindlustusel kell 17.30 ja lõpeb sihtpunktis ca 18.30.

 

3. Turuhoone (Ivo Tombak)

Kuni 30 inimest

 

Pika ja väärika ajalooga Tartu Turuhoone on põnev muinsuskaitse all olev arhitektuuriobjekt, milles võib näha hoone algusaegade arhitektuuri kombineerituna tänapäevasega. Ekskursioonil tutvutakse põnevaid Turuhoone nurgataguseid, kuhu tavaliselt niisama ei satu!

Ekskursioon algab Turuhoone peaukse juures kell 19.00 ja lõpeb õhtusöögiga! Soovitatav on osaleda inimestel, kes võtavad osa ka õhtusöögist.

 

4. Fortuuna uuselamupiirkond ja Pärmivabrik (Indrek Ranniku)

KOHAD TÄIS

 

Ekskursioonil jalutatakse mööda Emajõe kallast Fortuuna kvartalisse, kus on viimase 10 aasta jooksul toimunud suured muutused – vanad lagunenud majad on asendunud uute A-klassi äri- ja elumajadeks. Tutvume ka Tartu ühe sümboliga – Pärmivabriku ja selle ümbritseva piirkonnaga ning räägime selle piirkonna edasistest arengutest!

Ekskursioon algab kell 17.30 Vspaa Konverentsikeskuse eest, kust koos liigutakse Fortuuna tänavale ja Pärmivabriku juurde ning lõpeb Turuhoone juures ca 19.00 ajal.

 

5. Sidususe toetamine linnaoja koridori kaudu (Jürgen Karvak) 

Kuni 20 inimest

 

Linnade kasvades on mõned veekogud hääbunud või osaliselt tänavate alla peidetud. Tasapisi võtavad maailmas hoogu linnaveekogude tervendamise praktikad, mille puhul tehakse julge otsus muuta oluliselt linnaruumi ja anda linnavetele rohkem ruumi või koguni tuua nad tänavate alt päevavalgele. Ekskursiooni teekonnal läbime Jaamamõisa ojaga ja hiljuti rajatud Anne kanali konnalombiga seotud paikasid. Räägime juba tehtud töödest, tulevikuplaanidest ja proovime end panna erinevatesse rollidesse olukorras, kus linnaruum on piiratud, rahalisi ressursse vähe ning huvisid palju. Teekonna pikkus on umbes 5 km.

Ekskursioon algab kell 17.30 Vspaa Konverentsikeskuse eest ja lõpeb 19.30 Turuhoone juures.

 

6. Tartu Veevärk (Toomas Kapp)

Kuni 20 inimest

Külastame Tartu Veevärgi hoonetega, kus tutvustatakse Tartu linna veesüsteemi toimimisest ja reovee puhastamisest ning uurime, kuidas puhas joogivesi tartlasteni jõuab.

Ekskursioon algab Tähe 118 (Tartu Veevärgi parklast) kell 17.45. Kohale on võimalik jõuda linnaliini bussiga nr 7 väljumisega peatusest Soola I (Kvartali ees Turu tänaval) kell 17.25 ja väljumisega peatusest Tähe (9 peatust), sealt edasi ca 6 min jalgsi. Ekskursioon lõpeb 19.00, kust on võimalik Tähe peatusest bussiga nr 7 kell 19.11 sõita otse Turuhoone juurde (Vabaduse puiestee). Iga sõitja hoolitseb oma bussipileti eest ise (Kehtivad lisaks Tartu bussikaardile ka Tallinna ja Pärnu ühiskaardid ning pileti ost on võimalik ka viipemaksena).