VI Tartu Planeerimiskonverents „Planeerimisõigus ja ruum – 25 aastat planeerimisseadust, 100 aastat põhiseadust

5. november 2020

NB! KONVERENTS TOIMUB VEEBIS! 

Tulenevalt viirusolukorrast toimub konverents veebis – platvormil WorksUp. Nii on kõigil osalejatel turvaline ja mugav võimalus konverentsi oma kodust või kontorist kuulata ning seejuures ka esinejatele küsimusi ja oma mõtteid edastada. Konverentsile registreerumine algab 12. oktoobril. 

Peaesinejatena astuvad kuulajate ette riigikohtunik Ivo Pilving, endine Saaremaa vallavanem Madis Kallas ja planeerija Pille Metspalu, kes lahkavad konverentsi peateemat erinevate nurkade alt.  

Kellel on Eestis õigus ruumi planeerida? Millised suunised annab planeerijale väärikas vanuses põhiseadus? Milline on kohaliku omavalitsuse õigus ja vastutus planeerimisel? Mida on kaasa toonud riigi tsentraliseerimine? Milliseks võiks tulevikus kujuneda regioonitasandi planeerimine? Kas maakonna mõõtu omavalitsus on planeerijana võrreldav endise maavalitsusega? Kus asub Eesti ruumiplaneerimine Euroopa ja maailma planeerimismaastikul? Millist planeerimisharidust anname? 

Lisaks peaesinejatele on konverentsi kavas kaheksa paralleelsessiooni linna- ja mereplaneerimisest tehniliste lahenduste ja keskkonnateemadeni. 

 

Tavapärane sotsialiseerumine jääb sellel aastal ära, kuid üksi vaatamise asemel on võimalus koos kolleegide või sõpradega korraldada konverentsi ühisvaatamine (mõistagi ohutust silmas pidades). Ühisvaatamine loob võimaluse väiksemas seltskonnas kuuldut ja nähtut jooksvalt arutada ning annab loodetavasti veidi rohkem tavapärast konverentsitunnet.

 

 

Konverentsi peakorraldajateks on Tartu Ülikool ja Eesti Planeerijate Ühing.

Konverentsi toetavad Tartu Ülikool, EL URBACT programm, Rahandusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool ja EL ESPON programm.

Info: planeerimiskonverents@ut.ee

Vaata ka üritust Facebookis

 

tartu ülikool

erdfurbact espon
eka
taltech